Dlaczego zgłoszenie zostało zignorowane?

Jeżeli zgłoszenie na GitHub otrzymało etykietę Category::Ignored a Ty się z tym nie zgadzasz, to warto zapoznać się z tym artykułem. Poniżej spisaliśmy wszystkie przypadki w jakich oznaczamy zgłoszenie jako zignorowane.

1. Zignorowanie zgłoszenia o etykiecie: Category::Enhancement

a. Zgłoszenie dotyczy zmian, które nie są planowane do realizacji w najbliższym czasie

Abyś mógł zrozumieć dlaczego zgłoszenie zostało zignorowane, napisaliśmy oddzielny artykuł "Pomysły związane z rozwojem systemu".

2. Zgłoszenie nie zostało dobrze opisane

a. Zgłoszenie nie zawiera informacji o logach

Logi są źródłem wszystkich koniecznych informacji dotyczących analizy problemów, również jeżeli chodzi o instalacje systemu. Zawsze gdy jest to tylko możliwe, zgłoszenie na GitHub powinno zawierać nie tyle informacje o logach, ale również ich analizę. Pamiętaj, że logi zawierają informacje poufne i nadmiarowe, dlatego wklejaj tylko ten fragment z logów, który jest istotny dla zgłoszenia. Informacje o tym jak włączyć logi znajdziesz w tym artykule. Jeżeli uzupełnisz informacje o logach i zapoznałeś się dokładnie z tym artykułem, możesz wówczas poprosić o otwarcie zgłoszenia lub możesz utworzyć nowe zgłoszenie.

b. Zgłoszenie ma niepełen opis problemu

Bardzo często tworzone zgłoszenia opisują, że jest jakiś problem, ale nie zawierają pełnego opisu problemu, co sprawia że nie do końca wiadomo jakiego rodzaju błąd jest zgłaszany. Zgłoszenia są pisane w różnych językach i przez różnych ludzi, często zgłoszenia są tłumaczone przez niskiej jakości translatory dlatego zalecamy pisać krótkie i proste zdania, ale zawierające komplet informacji o problemie. Jeżeli zostaniesz przekierowany do tego punktu, wówczas napisz jeszcze raz dokładnie w czym masz problem opisując zgodnie z tym artykułem zgłoszenie. Wówczas poproś o otwarcie zgłoszenia lub napisz nowe, ale tym razem lepiej opisane.

c. Zgłoszenie nie opisuje jak błąd można wywołać

Gdy to tylko możliwe, staramy się wywołać błąd na wersji developerskiej czyli najnowszej aktualnej wersji systemu. Jeżeli opis nie daje informacji jak błąd wywołać na czystej wersji systemu, wówczas zgłoszenie ignorujemy. Wynika to przede wszystkim z tego, że my nie chcemy i nie możemy się domyślać jak błąd wywołać. Idealnym rozwiązaniem jest nagranie filmu np. za pomocą narzędzia "Screen2GIF" gdzie autor wywołuje błąd na wersji developerskiej i umieszcza ten film w zgłoszeniu. Jeżeli informacje uzupełnisz, wówczas poproś o ponowne otwarcie zgłoszenia. 

3. Zgłoszenie nie zostało przetestowane na naszym serwerze

a. Zgłoszenie nie zostało przetestowane na https://gitdeveloper.yetiforce.com/

Jest to bardzo ważne, aby zgłoszenie zostało przetestowane na naszych serwerach, jeżeli tego nie zrobisz, wówczas zgłoszenie może zostać zamknięte i oznaczone jako zignorowane. Wynika to z tego, że my realizujemy setki zgłoszeń miesięcznie, dlatego nie możemy się domyślać jak błąd zachowa się na naszych serwerach i nie chcemy tracić czasu na szukanie przyczyny, gdy okaże się, że problem jest po stronie konfiguracji serwera i u nas na serwerze działa prawidłowo. Jeżeli uzupełnisz w zgłoszeniu informacje o testach na naszym serwerze i błąd nadal będzie występował, wówczas poproś o otwarcie zgłoszenia lub utwórz nowe zgłoszenie.

4. Zgłoszenie dotyczy specyficznego środowiska

a. Zgłoszenie dotyczy problemu występującego tylko w danej konfiguracji

Zgłoszenie zignorowane z powodu specyficznej konfiguracji nie oznacza, że błąd nie występuje. Aby zespół YetiForce mógł rozwiązać problem, musi go móc wywołać, jeżeli nie ma obecnie takich narzędzi lub aplikacji, które pozwoliłyby mu na testowanie problemów, wówczas zgłoszenie będzie zamknięte. Dodatkowo jeżeli testy błędu są zbyt pracochłonne, również zgłoszenie zostanie zamknięte. Rozwiązaniem tego problemu, jest pełna konfiguracja środowiska testowego po stronie osoby która zgłasza problem i przesłanie do nas na maila danych dostępowych do tego środowiska.

5. Jeden błąd jedno zgłoszenie

a. Za dużo problemów w jednym zgłoszeniu

Przyjmujemy zasadę, że jeden problem jedno zgłoszenie i prosimy stosowanie się do tej zasady, umożliwia to nam koordynacje zgłoszeń i ułatwia wyszukiwanie problemów na GitHub. Jeżeli z tego powodu zgłoszenie zostanie zignorowane, wówczas otwórz nowe zgłoszenia opisując każde z nich w oddzielnym zgłoszeniu.

  • Monday, 04 September 2017