Pomysły związane z rozwojem systemu

Wielokrotnie do systemu YetiForce CRM są dodawane zgłoszenia, które opisują sposób rozbudowy systemu o nowe funkcjonalności. Aby lepiej zrozumieć w jaki sposób selekcjonujemy funkcjonalności, które zostaną dodane do systemu, przeczytajcie poniższy artykuł.

1. Liczba pomysłów a rzeczywistość

Zespół YetiForce ma styczność z systemem Vtiger (kiedyś) i YetiForce (obecnie) od wielu lat. Dzięki nieustającej pracy przy YetiForce znamy go na tyle dobrze, że cały czas widzimy elementy, które można ulepszyć. Każda osoba w zespole ma przynajmniej kilka pomysłów dziennie na to, co można zmienić i to jest cudowne! Również nasza społeczność, coraz bardziej poznając system i coraz lepiej go rozumiejąc, proponuje jeszcze ciekawsze pomysły. W praktyce oznacza to, że jeżeli realizowalibyśmy każdy pomysł jaki pojawia się w związku z rozwojem systemu YetiForce, to wprowadzalibyśmy setki zmian tygodniowo. Rzeczywistość jest jednak taka, że nasz zespół ma ograniczone zasoby ludzkie do realizacji nowych funkcjonalności. W pierwszej kolejności są realizowane zmiany, które zlecają nam nasi Klienci, ponieważ to dzięki nim YetiForce CRM jest tak bardzo rozbudowany i jest najszybciej rozwijającym się projektem CRM na świecie.

2. Kto może dodawać nowe funkcjonalności? 

Czasami społeczność zapomina o najważniejszej wartości systemu YetiForce, czyli o tym, że jego kod źródłowy jest otwarty. Każda firma i każda osoba może przyczynić się do jego rozwoju na wiele sposobów, również poprzez dodawanie nowych funkcjonalności! Najważniejsze jest to, że dzięki open source razem możemy osiągnąć więcej, niż każdy pracując niezależnie. Gdy nasz zespół jest w danym momencie zajęty, to każdy z Was może sam (lub z czyjąś pomocą) dopisać brakującą funkcjonalność, a następnie przesłać ją do nas. Jeśli zależy Ci, żebyśmy potraktowali jakiś pomysł priorytetowo, możesz poprzez portal Open Collective dokonać wpłaty na wskazaną funkcjonalność.

3. Zignorowanie pomysłu na GitHub

Odrzucenie pomysłu na GitHub nie oznacza, że proponowana funkcjonalność nie jest dobra. Oznacza tylko tyle, że obecnie nie mamy czasu zająć się tą funkcjonalnością. Dla porządku nie chcemy również, aby niezrealizowane pomysły pozostawały otwarte. Z tego powodu każdy taki pomysł będzie oznaczony poprzez dwie etykiety:
  • Category::Enhancement
  • Category::Ignored
W każdej chwili można na GitHub przejrzeć wszystkie niezrealizowane pomysły i zrealizować je w innym czasie.
Również w tym przypadku z pomocą przychodzi Open Collective. Ponieważ chcemy wdrażać Wasze pomysły, zbieramy środki na programistę dedykowanego obsłudze zgłoszeń na GitHub. Możesz przyłączyć się do zbiórki.
  • Monday, 04 September 2017