Relacje

Za pomocą tego panelu możemy kontrolować w jaki sposób wyświetlane są informacje dotyczące zakładek rekordów powiązanych, widocznych po wejściu w rekord.

Jedną z wielu zalet YetiForce CRM jest możliwość dostosowania niemalże każdego elementu widocznego w systemie. Takiej możliwości nie mogło zatem zabraknąć w konfiguracji zakładek modułów powiązanych, widocznych po kliknięciu w jakikolwiek rekord w systemie. Jeśli chcesz zmienić wygląd tych zakładek w Twoim systemie, poniżej znajdziesz opis parametrów, które to umożliwiają. 

Panel konfiguracji relacji znajdziemy przechodząc do: Konfiguracja systemu → Narzędzia systemowe → System - konfiguracja

relacje panel en

 

Panel jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy wybrać interesujące nas opcje i kliknąć przycisk "Zapisz" na dole strony. Funkcjonalność ta pozwala na konfigurację poniższych elementów:

Pokaż nazwy modułów powiązanych w zakładkach

☑ - Jeśli checkbox zostanie zaznaczony, to w widoku rekordu na zakładkach zobaczymy nazwy modułów powiązanych, tak jak na obrazku poniżej: nazwy i ikony


☐ - Jeśli natomiast checkbox pozostanie niezaznaczony, to nazwy modułów powiązanych nie będą widoczne na zakładce, tak jak na przykładzie poniżej:

tylko ikony

 

Pokaż ikony w powiązanych zakładkach

☑ - Jeśli checkbox zostanie zaznaczony, to w widoku rekordu na zakładkach zobaczymy ikony modułów powiązanych, tak jak na obrazku poniżej: nazwy i ikony


☐ - Jeśli natomiast checkbox pozostanie niezaznaczony, to ikony modułów powiązanych nie będą widoczne na zakładce, tak jak na przykładzie poniżej:

tylko nazwy

 

Pokaż liczbę rekordów w zakładkach powiązanych modułów

☑ - Jeśli checkbox zostanie zaznaczony, to w widoku rekordu na zakładkach zobaczymy ilość rekordów znajdujących się w modułach powiązanych, tak jak na obrazku poniżej: nazwy i ikony


☐ - Jeśli natomiast checkbox pozostanie niezaznaczony, to liczby określające ilość rekordów znajdujących się w modułach powiązanych nie będą widoczne na zakładce, tak jak na przykładzie poniżej:

bez liczby

Maksymalna długość komentarza widocznego w powiązanym rekordzie

Kontroluje długość komentarza widocznego w niektórych relacjach, na przykład w zakładce "Produkty i Usługi" w rekordach z modułu kontrahenta.
W zależności od ustawionej wartości komentarze będą wyglądać w następujący sposób:

  • długość 10
    komentarz 10
  • długość 50
    komentarz 50

Oddziel przyciski akcji zmiany dodatkowych danych

Kontroluje widoczność przycisku zmiany dodatkowych danych w zakładce "Uczestnicy" w rekordach modułu Wydarzenia (Marketing → Wydarzenia)

☑ - Jeśli checkbox zostanie zaznaczony to przycisk pojawi się bezpośrednio w widoku listy uczestników, tak jak na obrazku poniżej:

dodatkowe dane on


☐ -  Jeśli natomiast checkbox pozostanie niezaznaczony to przycisk ten pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku ustawień  na liście uczestników, tak jak na przykładzie poniżej:

dodatkowe dane off